OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 04.04.2021 r.

Drodzy Parafianie i Goście!
Błogosławieni, którzy ograniczenia związane z pandemią, potrafią wpisać w doświadczenie krzyża, by następnie zobaczyć je w świetle Zmartwychwstania!
Pomimo wielu ograniczeń, które nas znowu dotykają, Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!
Kolejny raz z powodu epidemii Święta Zmartwychwstania nie będą zewnętrznie tak piękne jak zwykle. Ale Chrystus jest wciąż ten sam. Silniejszy niż wszelkie zło! Życzymy Wam Kochani siły i nadziei płynących z pustego Grobu Chrystusa! Zdrowia Wam i Bliskim!

Wasi Duszpasterze: ks. Tomek i ks. Piotr

1. Prosimy o odpowiedzialne, to znaczy respektujące wszystkie zasady uczestnictwo w nabożeństwach z zachowaniem ograniczonej liczby osób, do 30 wewnątrz świątyni (w Widziszewie 11 osób). Gdyby liczba przekroczyła 30 osób, pozostali muszą pozostać na zewnątrz kościoła z zachowaniem dystansu (Komunii Świętej będziemy także udzielać na zewnątrz). Prosimy w pierwszym rzędzie umożliwić uczestniczenie we Mszy św. tym, którzy zamówili intencję Mszy św.
2. Korzystajmy z transmisji internetowych i telewizyjnych. Wszystkie Msze Święte i nabożeństwa transmitujemy z naszego kościoła na naszym kanale Youtube.
3. Nadal przypominamy o obowiązku prawidłowego zasłaniania ust i nosa maseczką oraz o dezynfekowaniu rąk i zachowaniu dystansu społecznego (w kościele zostały wyznaczone miejsca na których możemy usiąść). Nadal rekomenduje się przyjmowanie Komunii św. na rękę oraz w dalszym ciągu obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy niedzielnej i świątecznej.
4. Kościół jest otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od godz. 13.00 do 17.30 oraz w dni powszednie od godz. 8.00 do 17.30.
5. Ze względu na ograniczoną liczbę osób mogących brać udział we Mszach Świętych – dzisiaj i jutro możliwość przyjęcia Komunii Świętej poza Liturgią od godz. 13.00 do 13.20 oraz od godz. 15.30 do 16.00.
6. Dzisiaj Msze Święte tak, jak w każdą niedzielę.
7. W Poniedziałek Wielkanocny, II Święto Zmartwychwstania Pańskiego – Msze św. według porządku niedzielnego. Przed kościołem zbiórka ofiar na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
8. Cały rozpoczynający się tydzień ma rangę Uroczystości Zmartwychwstania – stąd najbliższy piątek nie jest dniem postnym.
9. Serdecznie dziękujemy zapłać tym wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i udekorowaniu świątyni na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne. Podziękowania także dla tych osób, które zaangażowały się w przygotowanie Liturgii oraz adoracje. Wszystkim za wszelkie dobro uczynione dla naszej Wspólnoty Parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.
10. Cały rozpoczynający się tydzień ma rangę Uroczystości Zmartwychwstania – stąd najbliższy piątek nie jest dniem postnym.

11. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Komunię Świętą będzie można przyjąć od godz. 13.00 do 13.20 oraz od godz. 15.30 do 16.00. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w kościele 77 Tydzień Miłosierdzia. Tego dnia przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.
12. W celu lepszego przeżycia modlitwy w domach podczas oktawy i Niedziel Wielkanocnych warto skorzystać z propozycji umieszczonych na stronie internetowej: www.swietawdomu.pl
13. Koronka i Nowenna do Bożego Miłosierdzia do soboty 10.04., codziennie o godz. 15.00.
14. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w środę i piątek od godz. 16.30 do 17.30.
15. W najbliższy wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Haliny Frąckowiak z os. Jagiellońskiego (miała 72 lata). Msza pogrzebowa o godz. 10.00 i pogrzeb na Cmentarzu Komunalnym o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …
16. Nadal można składać daninę diecezjalną. Fundusze z tej daniny są przeznaczane m.in. na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas i inne potrzeby diecezji. Koperty na daninę wyłożone są w kruchcie.
17. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas złożone ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także te przekazane na konto parafialne (nr konta: 85 8666 0004 0109 8137 2000 0001); Bóg zapłać za ofiary zebrane na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.213,70 zł.
18. Przy wyjściu z kościoła do nabycia: „Przewodnik Katolicki” (6 zł).

Błogosławionych Świąt! ks. Tomasz Bochyński, proboszcz