OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Wielkanocną – 25.04.2021 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. W ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.
2. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela miesiąca, a zatem składka w kościele jest przeznaczona na fundusz remontowy. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
3. Komunię Świętą poza Liturgią będzie można przyjąć dzisiaj od godz. 13.00 do 13.20.
4. W czwartek z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
5. W tym tygodniu przypada I sobota maja. Różaniec rano o godz. 6.15. i medytacja oraz Msza święta Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00.
6. Ze względu na trwającą epidemię nie będzie w maju odwiedzin chorych.
7. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwa majowe przed wieczorną Mszą świętą o godz. 17.30.
8. W najbliższym tygodniu w czwartek przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy, natomiast w sobotę wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika.
9. Nadal prosimy o odpowiedzialne przestrzeganie obowiązujących nas ograniczeń związanych z epidemią. Nadal obowiązuje nas ograniczona liczba osób, do 30 wewnątrz świątyni (w Widziszewie 11 osób). Pozostałe osoby muszą pozostać na zewnątrz kościoła z zachowaniem dystansu. Prosimy w pierwszym rzędzie umożliwić uczestniczenie we Mszy św. tym, którzy zamówili intencję Mszy św. Nadal obowiązkowe pozostaje zasłanianie ust i nosa maseczką oraz o dezynfekowanie rąk i zachowanie dystansu społecznego (w kościele mamy wyznaczone miejsca na których siadamy). Rekomenduje się przyjmowanie Komunii św. na rękę oraz w dalszym ciągu obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy niedzielnej i świątecznej.
10. Korzystajmy z transmisji internetowych i telewizyjnych. Wszystkie Msze Święte niedzielne oraz w tygodniu wieczorne i nabożeństwa transmitujemy z naszego kościoła na YOUTUBE.
11. Kościół jest otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od godz. 13.00 do 17.30 oraz w dni powszednie od godz. 8.00 do 17.30.
12. Biuro Parafialne czynne w poniedziałek, środę i piątek od godz. 16.30 do 17.30.
13. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 18.30 do 19.30. W czasie Adoracji okazja do Spowiedzi Świętej.
14. W piątek zmarł śp. Przemysław Chmielewski z ul. Kwiatowej (miał 56 lat). Jego pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek: Msza o godz. 12:00 i pogrzeb na Cmentarzu Komunalnym o godz. 13:00. Módlmy się w jego intencji – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
15. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas złożone ofiary na daninę diecezjalną, ogrzewanie i inne potrzeby naszego kościoła, także te przekazane na konto parafialne (nr konta: 85 8666 0004 0109 8137 2000 0001). Dziękujemy za ofiary zebrane na biednych i potrzebujących. Zebraliśmy w ostatnią niedzielę 654,60 zł.
16. Przy wyjściu z kościoła do nabycia: „Przewodnik Katolicki” z książeczką „5 minut z Bogiem. Modlitwy na każdy dzień maja”(6 zł); oraz książeczka „31 dni z Maryją” (cena 3,50 zł).

Zdrowia i błogosławionego tygodnia! ks. Tomasz Bochyński, proboszcz