OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Wielkanocną – 18.04.2021 r.
1. Obchodzimy NIEDZIELĘ BIBLIJNĄ i rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Uczestnicząc w Narodowym Czytaniu Pisma Świętego, każdy z nas przy wyjściu z kościoła otrzyma wyjątkowy dar. Będzie to Chleb z nieba pod postacią fragmentu Pisma św. Z koszyczków zabierzmy kartkę z zaznaczonymi wersetami EWANGELII WEDŁUG ŚW. MARKA i KSIĘGI MĄDROŚCI. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinnie Pismo Święte i w najgłębszym skupieniu odczytajmy otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie.
2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar dla biednych i potrzebujących naszej parafii.
3. Komunię Świętą poza Liturgią będzie można przyjąć dzisiaj od godz. 13.00 do 13.20.
4. Nadal prosimy o odpowiedzialne przestrzeganie obowiązujących nas ograniczeń związanych z epidemią, które zostały przedłużone do następnej niedzieli 25 kwietnia. Obowiązuje nas ograniczona liczba osób, do 30 wewnątrz świątyni (w Widziszewie 11 osób). Pozostałe osoby muszą pozostać na zewnątrz kościoła z zachowaniem dystansu. Prosimy w pierwszym rzędzie umożliwić uczestniczenie we Mszy św. tym, którzy zamówili intencję Mszy św. Nadal obowiązkowe pozostaje zasłanianie ust i nosa maseczką oraz o dezynfekowanie rąk i zachowanie dystansu społecznego (w kościele mamy wyznaczone miejsca na których siadamy). Rekomenduje się przyjmowanie Komunii św. na rękę oraz w dalszym ciągu obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy niedzielnej i świątecznej.
5. Korzystajmy z transmisji internetowych i telewizyjnych. Wszystkie Msze Święte niedzielne oraz w tygodniu wieczorne i nabożeństwa transmitujemy z naszego kościoła na naszym kanale YOUTUBE.
6. Kościół jest otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od godz. 13.00 do 17.30 oraz w dni powszednie od godz. 8.00 do 17.30.
7. Biuro Parafialne czynne w poniedziałek, środę i piątek od godz. 16.30 do 17.30.
8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 18.30 do 19.30. W czasie Adoracji okazja do Spowiedzi Świętej.
9. W piątek przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
10. Za tydzień przypada ostatnia niedzieli miesiąca, a zatem składka w kościele będzie przeznaczona na fundusz remontowy.
11. W sobotę odbyły się pogrzeby: śp. Eugeniusza Dominiaka z ul. Radomskiego (miał 62 lata) oraz śp. Grzegorza Donaja z Czarkowa (miał 55 lat). Zmarł także śp. Stanisław Ratajczak z ul. Orląt Polskich (miał 79 lat). Jego pogrzeb odbędzie się w środę: Msza o godz. 14:00 i pogrzeb na Cmentarzu Parafialnym o godz. 15:00. Zmarła również śp. Urszula Garczyk z os. Jagiellońskiego (miała 72 lata). Jej pogrzeb odbędzie się także w środę 21 kwietnia: o godz. 11:00 Msza św. i o godz. 12:00 – pogrzeb na Cmentarzu Parafialnym. Módlmy się w ich intencji – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
12. Nadal można składać daninę diecezjalną. Fundusze z tej daniny są przeznaczane m.in. na działalność prowadzoną przez Caritas i inne potrzeby diecezji. Koperty na daninę wyłożone są w kruchcie.
13. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas złożone ofiary na daninę diecezjalną, ogrzewanie i inne potrzeby naszego kościoła, także te przekazane na konto parafialne (nr konta: 85 8666 0004 0109 8137 2000 0001). Dziękujemy za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej. Zebraliśmy 325,20 zł.
14. Przy wyjściu z kościoła do nabycia: „Przewodnik Katolicki” (6 zł) oraz „31 dni z Maryją” (cena 3,50 zł) – to podręczna książeczka, w której zawarte zostały rozważania, pieśni oraz miejsca na osobiste chwile refleksji. Książeczka ta, może stanowić podstawę do świadomego i żywego pogłębiania wiary w piękny miesiącu, jakim jest maj.
Dbajmy o zdrowie swoje i innych! Błogosławionego tygodnia! ks. Tomasz Bochyński, proboszcz